Knihovna sci-fi & fantasy literatury
při Koleji 17. listopadu

Hlavní stránka, Knižní fond, Často kladené otázky, Knihovní řád
Jméno:
Heslo:


 Často kladené otázky

Kde je knihovna?
Knihovna sídlí v bývalé "místnosti čištění" ve 20. patře budovy A. Je to na jižním konci chodby (směrem na magistrálu). Dveře jsou viditelně označeny nápisem "Knihovna". Pokud prozkoumáš celé 20. patro, nemůžeš je minout. Zde je blbuvzdorný návod ve formě vývojového diagramu.

Jaké jsou v knihovně knihy?
V této chvíli je v knihovně více než tisíc knih výhradně žánru sci-fi & fantasy, z toho více než 60 v anglickém jazyce.

Kdy je otevřeno?
V pondělí a ve středu vždy na jednu hodinu od sedmi do osmi večer. Pokud ale nestíháš přijít, napiš někomu z knihovníků a rádi tě do knihovny pustíme mimo otevírací dobu.

Co je potřeba k registraci?
Kolejenka, e-mailová adresa, 10 Kč

Na jak dlouho si můžu půjčit knihu a kolik to stojí?
Půjčení jedné knihy stojí 2 Kč. Běžná výpůjční doba jsou dva týdny. Výpůjčku lze bezplatně prodloužit o další dva týdny jak osobně, tak prostřednictvím webového rozhraní.

Co když knihu vrátím pozdě?
Za pozdní vrácení knihy se vybírá pokuta ve výší 10 Kč za každý započatý knihotýden. Pokud tedy máš 2 knihy a vrátíš je se zpožděním 16 dnů, zaplatíš pokutu 60 Kč.

Půjčil jsem si knihu, prodloužil jsem si ji o dalších 14 dnů, ale stále jsem ji nedočetl. Musím platit pokutu, abych si knihu mohl dočíst?
Ne. Přijď do knihovny, knihu vrať a hned si ji obratem zase pujč. Takhle to bude stát pouze 2 Kč. Samozřemě to nepůjde, pokud si knihu mezitím někdo zarezervoval.

Chci si přečíst knihu, ale je půjčená a bojím se, že se k ní někdo dostane dřív než já. Můžu si ji rezervovat?
Ano, rezervace je možná jak u knihovníka ve výpujční době, tak prostřednictvím on-line systému kdykoliv.

Musím neustále tahat do knihovny drobné? Nemůžu si půjčování nějak předplatit?
Ano, návštěvník si v knihovně může založit kredit, ze kterého se budou odečítat pokuty a poplatky za půjčení. Aktuální stav je vždy k dispozici na webu po přihlášení.

Na co se používají všechny ty peníze?
Veškeré vybrané peníze jsou použity na nákup "nových" knih. Funkce knihovníka je zcela dobrovolná a neplacená - za pokuty tvé a tvých kolegů budou nakoupeny nové knihy, nikoliv piva a panáky.

Oook!
14.7.2024 6:20:55
Generování stránky trvalo 0.000309 sekundy.